Twitter Odalar Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter odalar özelliği nedir? İlgili özellik nasıl kullanılır? Twitter'ın yeni sistemi hakkındaki bütün merak edilenleri yanıtlıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Twitter yeni özelliği olan odaları kullanıma sundu. Bu özellik sayesinde herhangi bir Twitter sayfasının başlatmış olduğu bir odaya katılmanız mümkün. Üstelik bu odaya katılan diğer kişilerle de spontane olarak iletişim kurabilmektesiniz. Özelliğin son derece yeni olduğunu belirtelim. Bu sebepten ötürü özellik hakkında merak edilen birçok konu da bulunmakta. Bu yazımızda ise sizlere bütün ayrıntılarıyla Twitter odalar özelliği nedir sorusunu yanıtlayacağız. Aynı zamanda Twitter odalar nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını da burada bulabilirsiniz.

Twitter Odalar Özelliği Nedir?

İlgili özellik sayesinde herhangi bir sayfanın başlatmış olduğu konuşmaya direkt olarak katılabiliyorsunuz. Elbette ki konuşmayı başlatan, yani odayı açan sayfa katılım şartlarını belirleyebilmekte. Dolayısıyla her kullanıcı her odaya katılamıyor. Bunun için ilgili sayfayı takip etmeniz gerekmesi, telefon onayı, belirli bir takipçi sayısını aşmanız gibi birçok özellik bulunmakta. Twitter odalar özelliği için öncelikle birisinin oda açması gerekiyor. Sonrasında ise o odaya katılımcıların bulunması lazım. Böylelikle de ilgili özellik tam verimiyle çalışabilmekte. Eğer açtığınız odaya herhangi bir katılımcı ya da konuşmacı bulamazsanız ne yazık ki sistemi kullanmanızın imkânı yok. Genellikle herhangi bir odaya giren kullanıcıların kamera açarak sohbet etmeleri bekleniyor. Fakat elbette ki bu durumun bir kural olmadığını belirtelim. Kamera olmadan da konuşma yapmanız ve iletişim kurmanız mümkün.

Clubhouse Sistemi

Îlgili özelliğin özünde tamamen Clubhose'dan esinlendiği çok açık. Bu bağlamda Twitter odalar özelliği nedir sorusunu bir çeşit Clubhouse sistemi olarak da yanıtlandırabiliriz. Aynı zamanda ilgili sistemi Facebook ve Instagram'ın da denediğini biliyoruz. Yakın bir zaman içerisinde Instagram'da da odalar özelliğini görmemiz mümkün. Bu özelliğin Clubhouse uygulamasında gerçekten fazlaca tuttuğunu belirtelim. Öyle ki kullanıcılar tanımadıkları insanlarla direkt olarak görsel iletişim kurmaktan ve spontane konular eşliğinde sohbet etmekten gerçekten çok keyif aldılar. Haliyle de bu sistemin Twitter'a gelmesi kaçınılmaz oldu. Peki Twitter odalar nasıl kullanılır? Bu sistemi kullanabilmek için gerekli şartlar nelerdir?

twitter odalar özelliği nedir

Twitter Odalar Nasıl Kullanılır?

Twitter odalar özelliği nedir sorusundan sonra en sık aldığımız konulardan bir tanesi de sistemin nasıl kullanılacağı oluyor. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise son derece basit. Tek yapmanız gereken Twitter sayfanızın canlı yayın kısmından bir oda oluşturmak ve bu odayı herkese açık hale getirmek. Sonrasında ise odanıza katılmak isteyen insanlar kendileri bizzat geleceklerdir. Hatta bazı durumlarda açılan odaların takipçilerinize bildirim olarak gittiğini de belirtelim. Eğer gerçekten yüksek oranda takipçiniz varsa Twitter bu sistemi uygulamakta. Yani ne kadar çok takipçiniz varsa odanızı doldurma olasılığınız da o kadar artmakta. Dolayısıyla bu sistemi yeterli takipçi sayısına ulaşmış olmanız takdirinde kullanmanızı öneriyoruz.

Twitter Odalar Ücretli mi?

Twitter odalar sistemi kesinlikle ücretli değil. Sistem bir Twitter hizmeti olarak tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmakta. Dolayısıyla odalar ile birlikte kendi aile üyelerinizle bile konuşmanız mümkün. Bunun için açtığınız odayı herkese açık sisteminden geriye çekebilirsiniz. Sonrasında ise odanıza sadece davet ettiğiniz kişiler katılırlar. Hatta söylentiler şu ki Twitter'ın ücretli abonelik sistemi ile beraber odalar özelliği de özelleştirilebilecek. Yani odalara kimin katılıp katılamayacağını sadece abonelerinizle kısıtlama şansına sahip olacaksınız. Bunun ilgili özelliği yeni deneyimleyenler için son derece olumlu olduğunu söylememiz gerek.

  • Twitter odalar özelliği nedir
  • Twitte odalar nasıl kullanılır
  • Twitter Clubhouse sistemi
  • Twitter canlı konuşma

Instagram Konsept Sayfa Fikirleri
Instagram takipçi satın al.
Instagram Türk takipçi